понеділок, 6 квітня 2015 р.

Моя майбутня професія-дизайнер інтер'єру

Дизайнер інтер'єру оформляє і облаштовує внутрішні приміщення будівель. Це творча робота, метою якої є створення як естетично цілісних інтер'єрів, так і приміщень цільового використання з урахуванням будівельно-технічних можливостей будівель. Істотно розрізняється оформлення, наприклад, магазинів і житлових приміщень. У задачу дизайнера інтер'єру входить вибір відповідних рішень з урахуванням побажань клієнта, правил пожежної безпеки, будівельних матеріалів та навколишнього середовища.
Дизайнери інтер'єру починають роботу зі з'ясування побажань та можливостей замовників та побудови проекту. Вони займаються проектувальним розміщенням приміщень, вибирають обробний матеріал, фарбу і елементи внутрішнього оформлення - меблі, світильники. Вони разом із замовниками відвідують магазини, вибирають оздоблювальні елементи, і стежать за виконуваними роботами. Це відповідальна робота, оскільки, інтер'єр приміщення і матеріали впливають на здоров'я і настрій людини.
Дизайнер, що працює на підприємстві обслуговування і торгівлі, консультує клієнта з питань інтер'єрів і може виконувати індивідуальні замовлення. Наприклад, у задачу дизайнера, який працює на виробничій фірмі, що займається кухонними меблями, входить проектування кухонь.
Дизайнер створює проекти в бюро за своїм комп'ютером або креслярським столом. Ця робота вимагає добре освітленого приміщення і професійного приладдя для малювання і креслення. У наш час креслярські роботи внутрішній оформлювач виконує за комп'ютером, на якому встановлено всі необхідні для роботи креслярські та проектувальні програми. Часто внутрішній оформлювач відвідує і незавершений об'єкт з метою уточнення вимірів. Тривалість робочого дня залежить від термінів і кількості замовлень. Також людина цієї професії може працювати понаднормово і у вихідні дні. На виробничому підприємстві, на підприємстві торгівлі і обслуговування робочий день закінчується у встановлений час.

Дизайнерові необхідно мати хороший зір і витривалість, так як більшу частину часу він знаходиться за своїм робочим столом. Так як робота дизайнера інтер'єру творча, людина даного профілю повинна мати художні здібності, володіти хорошим окоміром і почуттям простору. Дуже важливо мати технічну кмітливість. Необхідні уміння креслити і малювати, знання кольорів і форм, історії мистецтв, основ будівельно-технічної теорії і комп'ютера. Дизайнерові необхідно вміти проводити аналізи і читати інші, пов'язані з будівництвом, проекти - загальний, електричний, водопровідний і каналізаційний, які він повинен враховувати.


Даної професії навчають в Художніх академіях за спеціальностями оформлювачів житлових приміщень, адміністративних і торгових будівель, виробничих будівель, дизайну деталей інтер'єру, меблів, світильників або для комунікаційних областей - виставок, музеїв, реклам. Робота дизайнера вимагає постійного самовдосконалення, тому він повинен відвідувати виставки, семінари з дизайну, підвищувати кваліфікацію.
Дизайнер інтер'єру працює в архітектурному та дизайнерському бюро, на підприємстві, що займається будівництвом, на виробничому або торговельному підприємстві. Більшість внутрішніх оформлювачів мають свої приватні фірми. Ця професія визнана суспільством і знайти роботу буде нескладно. Часто професійна допомога потрібна в оформленні будинку і квартири, комерційних і виробничих приміщень. Дизайнер інтер'єру це оплачувана і цінна спеціальність. Заробіток незалежного дизайнера залежить від виконуваних робіт і розмірів проектів. На підприємстві обслуговування, на виробничому і торгівельному підприємстві оформлювач має конкретний заробітний оклад, до якого додають плату за об’єм продажів..

Немає коментарів:

Дописати коментар